עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

Talking business

13/12/2018 20:25
וכאלה וזה
הורות, חינוך, דור ה-z, קפיטליזם, שיווק


אז אני מרגישה יותר ויותר שההשוואה הכי מתאימה למערכת של הורים וילדים - מהצד הקונקרטי שלה - היא עסקים.
לא בקטע רע, אני קפיטליסטית, אני בעד עסקים.
כי בעסקים ברור לשני הצדדים שכל אחד מנסה למקסם רווח.
כי בעסקים אתה יודע שאתה צריך תמיד להציע דיל שווה.
את לא רוצה שהילדים יתקעו סביב המסך? אין בעיה, תציעי דיל יותר טוב.
את רוצה שיעזבו את האוהל ויבואו לאמבטיה? תדאגי שהאמבטיה תהיה אטרקטיבית יותר מהאוהל. אז הפכנו את האמבטיה לימבטיה ועשינו פאוזה של ים באמצע החורף. ברגע שנכנסו לים הזדרזתי לקפל את האוהלים וביי, הם לא חיפשו אותם בהמשך הערב.
אני צריכה לזכור את זה כל הזמן, כי יש לי עסק עם גברים ממולחים, לא פראיירים, הם לא לוקחים כל עסקה. ללבוש תחתונים לבד? סתם ככה? מה יצא לי מזה?
אז אני, שרוצה שהעסקה תצא לפועל, צריכה להעלות את הערך. אתה רוצה שנמשיך בינתיים לספור עד 20 מיליארד? (התחלנו לפני שבוע ואנחנו ב740, בהצלחה לנו)

תזכרי את זה. אל תהיי דיקטטורית, אל תכפי את הרצונות שלך על כולם. תגדילי את ההון, תמיד.

~~~

ואני גם רושמת לעצמי את הדוגמא של אפרת, שענתה לתלמידה. הילדה כל היום קוראת ספרים וזונחת את שאר המטלות, ולא מתאמנת יותר בפסנתר.
אז הספר הוא כרגע הגירוי הכי משמעותי שלה, אתגר אינטלקטואלי רציני. אל תסגרי לה אותו! תרימי לה מכיוון אחר. רוצה שתתאמן בפסנתר? תאתגרי אותה. תבקשי מהמורה שתתן לה קטע סולו להופעה הבאה של הקונסרבטוריון. תבקשי ממנה להופיע בבר מצווה של אח שלה. תציבי לה יעד חדש, מאתגר, מעניין, היא תעזוב את הספר בעצמה.

~~~

אני חושבת שזה משהו שמאפיין את הדור הזה, בכלל. סבא וסבתא שלי יקנו מה שיגידו להם לקנות, וזה גם מה שהם עשו בעבר. ברור, הם עשו סקר שוק ובדקו מה הגבינה הכי זולה, אבל הם לא העלו בדעתם לערער על הקביעה של מועצת החלב שקבעה "3 מוצרי חלב ביום". אבל הדור שהם היום ילדים, זה כבר משהו אחר. אי אפשר לקנות אותם בסיסמאות ריקות, בפרסום כבר יודעים את זה. "איש שיווק" ו"מנהל תוכן" זה כבר תפקיד אחד כי האנושות מתחדדת ואנחנו מתקרבים לנקודה שבה תוכן איכותי יהיה המשווק הבלעדי, וכל דבר אחר כבר לא שווה כלום.
ולצד זה גם החינוך שלנו מתחדד, וכבר אי אפשר לקנות שיתוף פעולה באמירות ריקות כמו "כי ככה אמרתי" או אפילו "כי זה אסור/מסוכן/כדאי", לא, תשכנעי אותי שזה באמת כדאי.
תשכנעי אותי, תלמדי אותי ואני אבחר בזה בעצמי. 
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: